هم میهنان گرامی
با نهایت تاسف آگاهی یافتیم که همرزم گرامی مان دکتر بیژن کریمی استاد دانشگاه نیوهیون در کانکتیکات- امریکا با عارضه سکته قلبی دار فانی را وداع گفته اند.
دکتر کریمی که از پیشگامان نهاد مردمی بودند، 2 سال مدیریت اجرائی نهاد را بعهده داشتند و در دوره مدیریت ایشان نهاد مردمی توفیقات زیادی را کسب کرد.
نهاد مردمی درگذشت این مبارز ایران دوست که سالها برای رهایئ ایران از دست فرقه تبهکار حاکم در ایران مبارزه و تلاش نمود، به بازماندگان ، بستگان و آزادیخواهان ایران دلارامی گفته و اطمینان میدهیم که راهش را ادامه خواهیم داد.
روانش شاد و یادش گرامی باد
19 آوریل 2019
نهاد مردمی

سیلی که از اواخر اسفندماه سال قبل در استان های ایران جاری شد و هنوز هم در برخی از استان های کشور جاری است بی کفایتی مسئولان ، هلال احمر و مدیریت بحران جمهوری اسلامی را برای چندمین بار به مردم ایران و جهان نشان داد. سیل بندها و جاده ها و پل ها که بیشترین آنها از سوی شرکت های وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ساخته شده بودند در همان دقایق نخستین سیل فروریختند و ارتباط زمینی با مناطق سیل زده به حداقل و در برخی موارد به صفر رسید. در غیاب کمک های دستگاه های دولتی به سیل زدگان مردم سیل زده خود دست بکار شده و با وسایل ابتدائی، یا سیل بند درست کردند و یا به پاکسازی گل و لای منازل خود پرداختند و یا مواد غذائی و آب آشامیدنی و چادر و پتو به مناطق سیل زده روان کردند.

سالهاست که قدرتمداران جمهوری اسلامی و خانواده آنها ، قرارگاه خاتم الانبیا و شهرداری ها بدون توجه به اهمیت و ضرورت حفظ محیط زیست و رعایت موازین علمی و فنی، به تخریب جنگل ها و مراتع ، عدم رعایت حریم رودخانه ها و مسیل ها و عدم پیش بینی شبکه های جمع آوری آب های سطحی در ساخت و سازهای شهری، و سدسازی های بی رویه و غیر اصولی، مشغولند و هرروز شاهد ویرانگری های آنان در جای جای این سرزمین هستیم.

سیل خانمانسوزی که دراکثر شهرهای ایران به راه افتاده و جان و مال تعداد زیادی از هم میهنان را طعمه خویش کرده و پل ها و راه های ارتباطی را در بسیاری از نقاط کشور خراب و مسدود نموده ، نتیجه 40 سال سومدیریت، بی کفایتی، چپاول و دزدی ثروت های ملی توسط سرکردگان و عوامل رژیم ملایان و سپاه پاسداران بوده است. ناتوانی جمهوری اسلامی در حفظ جان و مال و هستی مردم، تبلور آشکار و شفافی از بیگانگی این نظام مردم ستیز با مسائل ایران و ایرانیان و پیامد سیاست های ویرانگرانه چهل ساله فرقه تبهکار اسلامی می باشد.

۶ فوریه ۲۰۱۹ – ۱۷ بهمن ۱۳۹۷
پیام به شرکت کنندگان در کنفرانس ورشو
خانم ها و آقايان گرامی،

اینک که کنفرانسی با تمرکز بر روی خاورمیانه و بویژه ایران در روزهای ۱٣ و ۱٤ فوریه ۲۰۱۹ در لهستان برگزار شده و مقامات مختلفی از کشورهائی از آسیا، آفریقا، اروپا و خاورمیانه در آن شرکت می کنند، ما امضاء کنندگان اين نامه مایلیم از سوی مخالفان جمهوری اسلامی که برای ایرانی آزاد و دمکراتیک در فردای فروپاشی رژیم اسلامی تلاش و مبارزه می کنند، نکاتی را به شرکت کنندگان در این کنفرانس یاد آورشويم.
ما بسيار شادمانيم که، پس از چهار دهه تحمل شرارت های تروريستی گروهی که با اغفال مردم ايران و برخی قدرت های جهانی به حکومت رسيده اند، سرانجام اعضای جهان متمدن، که بنياد يافته بر ارزش های مندرج در اعلاميه جهانگستر حقوق بشر است، بر آن شده اند تا برای پايان دادن به آشوب آفرينی مهلک اين شبه حکومت، چاره ای انديشيده و ايران و خاورميانه و جهان را از اين تشنج مدام برهانند.

۷ بهمن ۱۳۹۷

عاليجناب، وزير خارجه ايالات متحده امريکا و عاليجناب، وزير خارجه جمهوری لهستان

موضوع: درخواست دعوت از نيروهای سکولار دموکراتيک اپوزيسيون ايران
برای شرکت در کنفرانس بين المللی ورشو در مورد خاورميانه  ١٣ و ١٤ ماه فوريه ٢٠١٩

عاليجنابان،
    امضاء کنندگان اين نامه از جانب سازمان های سکولار دموکرات ايرانی، که بخش عمده ای از گروه های مخالف حکومت غيرقانونی و جهادی موسوم به جمهوری اسلامی ايران را تشکيل می دهند، خواستار آنند که واگويندگان صدای مردم ايران، و از جمله نمايندگان سازمان های امضاء کنندهء اين نامه، در کنفرانس پيش روی ورشو شرکت داشته باشند.
    از آنجا که هدف اعلام شدهء اين کنفرانس برقراری ثبات و امنيت در خاور ميانه و نيز مقابله با «تأثير برهم زنندهء ثبات» و آشوب آفرينی حکومت اسلامی ايران در منطقه و جهان است، ما علاقمنديم تا بر اين نکته تأکيد کنيم که بی شک اکثريت مردم ايران در طی چهار دهه اخير بی هيج ملاحظه ای با نقش مخرب اين حکومت نه تنها در خاور ميانه که در سراسر جهان و در داخل کشورشان مخالف اند. رفتار ماجراجويانهء اين حکومت ياغی از هر جهت موجب خسارات فراوانی برای مردم ايران بوده است. لذا ضروری است که در رايزنی های بين المللی پيرامون ايران، مردم اين کشور شريک عمدهء بحث شناخته شوند.

بازدید کننده گرامی، مطالبی که در این تارنما منتشر می شوند ، در راستای آگاهی رسانی و باور و احترام به آزادی اندیشه و بازتاب آزاد آن است و لزوما بیانگر دیدگاه های نهاد مردمی نیست و همواره نویسندگان پاسخگو خواهند بود. برای پیشگیری از اشاعه واژه های غلط که امروزه در اینترنت متداول شده است خواهشمندیم اگر با املای نادرست واژه ای در این مطلب روبرو می شوید آنرا به ایمیل نهاد مردمی اعلام فرمائید.

 

سرزمینمان ایران

kasra.jpg

آرشیو سیمای نهاد مردمی

مبارزات مردمی

Image4.jpg

از فیس بوک نهاد دیدن کنید