در انتخابات شركت نمیكنم. اما انهایی كه در انتخابات شركت میكنند را نبایدسرزنش و از قطار دموكراسی خواهی پیاده كرد.

انتخابات مجلسین در هفتم اسفند 94 در پیش است و خیلی از دوستان میخواهند تا نوشته ای بیرون دهم كه اصلا باید رای داد یا نداد.اگر ایران را به باغی تشبیه كنیم كه دارای 80 میلیون سهم و به80 میلیون ایرانی بصورت مساوی تعلق دارد، باغبان برای ملت 80 میلیونی تعدادی از میوه های كرمو را آورده و میگوید این سهم شماست (از 3000 داوطلب اصلاح طلب درون نظام فقط 30 نفر تایید صلاحیت شده. یعنی یك در صد)


در اینجا به جز توهین به ملت و شعور ملی چیزی باقی نمی ماند.

انتخابات در تمام دنیا معنی و تعریفی داردكه انتخابات ما حداقل استاندارد را هم ندارد. پس یقینا شركت در انتخابات هم بی معنی است. فساد همچون سرطان در ابعاد مختلف و در اعماق رژیم ریشه دوانده كه اگر امام زمان هم در راس حكومت قرار گیرد نمی تواند این حكومت را اصلاح كند.

اما كسانیكه در انتخابات شركت میكنند را نباید سرزنش و از قطار دموكراسی خواهی پیاده كرد.چرا؟ در سال88 در زندان وكیل اباد مشهد همبندیم ایت الله قابل از شاگردان ایت الله منتظری تعریف میكرد كه در جریان اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 88 فرزند ایت الله بهشتی دستگیر كه ایت الله موسوی اردبیلی برای وساطت و ازادی فرزند ایت الله بهشتی نزد رهبری می رود.

اقای خامنه ای به اقای موسوی اردبیلی میگوید: اینها همه بر علیه من هستند. اقای خامنه ای درست میگویند همه بر علیه ایشان هستند. تسخیر قلبها با اعدام و زندان و تبعید و حصر امكان ندارد.

به دور خود دزدان ثروت میلیونها حاشیه نشین و كارتن خواب و كارگر و...جمع كردن افتخار نیست. دزدانی همچون احمدی نژادها و رحیمی ها و بقایی ها و مرتضوی ها و... ماشاالله كم نیستند!! سال 90 تازه از زندان ازاد شده بودم كه اقای خامنه ای به بجنورد آمده و به ریاست محمدرضا رحیمی، دولت در حضور ایشان جلسه تشكیل داده بود. به تلویزیون نگاه میكردم و از خودم خجالت می كشیدم وخودم را كنترل میكردم تا در جلو زن وبچه ام گریه نكنم و آرزوی برگشت به زندان را میكردم.

اقای خامنه ای: اگر شما صددرصد قدرت را در دست ندارید كه دارید هشتاد درصد قدرت را در اختیار دارید و به هیچ فرد و یا نهادی هم پاسخگو نیستید. در دنیای امروز و حتی در همان قانون اساسی مشروطه هم مسئولان باید به اندازه ی داشتن قدرت، پاسخگو باشند. اقای خامنه ای شما حتی حاضر نیستید یك مصاحبه داشته باشید.تفاوت سلطنت مطلقه و ولایت مطلقه چیست؟

در رژیم شاه ازادی و دموكراسی نداشتیم ولی لا اقل اقتصاد داشتیم، اما اكنون نه ازادی و نه اقنصاد و نه دین و نه اخرت و نه دنیا را داریم. فساد تمام زیر مجموعه ی شما را فراگرفته و روز بروز بیشتر میشود.(سازمان بین المللی شفاف سازی رتبه ی ایران را از میان 175 كشور جهان 136 اعلام كرده است.)

آخر بگویید شما از عواقب آن، كه روزی ملت به حركت در بیاید نمی ترسید؟! آقای خامنه ای، شما سازمان ها و نهادها و ارتش های رنگارنگ برای حفظ نظام و نه برای منافع ملی درست كرده اید كه اگر همه ی آنها را برای همیشه به خانه هایشان بفرستند آب از آب تكان نمیخورد.

آخر این همه آدم در این نهاد ها چه كار میكنند؟!گندم میكارند،یخچال میسازند، یا كار خدماتی انجام میدهند؟! اینها پولهایشان را از كجا می آورند؟همه میدانند از دلارهای نفتی كه باید جهت تولید و اشتغال مصرف شود.! به چه كسی حساب پس می دهند؟ به هیچ كس!! رئیس جمهور قبلی انها را برادران قاچاقچی خطاب میكند و رئیس جمهور فعلی هم میگوید نمی توانم نام این نهاد( قاچاقچی) را بگویم.

اقای خامنه ای پشتوانه ی پولهای قدرتمند مثل دلار امریكا و یوروی اروپا و یوان چین و ین ژاپن تولید ان كشورها است.

حالا اقای خامنه ای تولید كشور شما بعد از 37 سال چیست؟ اقای خامنه ای،در زمان مصدق هم خرید نفت را تحریم كردند، اما كشور ایران بدون پول نفت به گواهی تاریخ بهترین اقتصاد را داشت كه حتی گندم صادر میكرد.اقای خامنه ای مصدق تنها دو سال و پنج ماه نخست وزیر بود كه شورای شهر تهران شما، او را لایق نامگذاری بر روی یك خیابان نمیداند...

مشهد كه شما در آن زندگی كرده اید قبل از انقلاب 70 هزار حاشیه نشین داشته و اكنون یك میلیون و چهارصد هزار نفر! یعنی حاشیه نشینی بیست برابر شده است.

بعد از انتخابات ریاست جمهوری 22 خرداد 92 تعداد كثیری از مردم بخاطر پیروزی كاندیدایشان حسن روحانی به خیابان ها ریختند. از جمله شعارهایی كه دادند:بدون هیچ دلیلی خاك بر سر جلیلی،دیكتاتور دیكتاتور تشكر تشكر. اینجا دیگر مصادره ی رای مردم به نظام بی معناست. دیگر حكومت نمیتواند بگوید مردم به نظام رای داده اند.

انهاییكه در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 شركت كردند به 5 هدف بزرگ دست یافتند:

1- در حاكمیت شكاف وجود داشت و با آمدن روحانی این شكاف بسیار عمیق شد.

2- تمام حكومت های دیكتاتوری مردم را همیشه از یك دشمن فرضی برای پوشاندن فساد حكومتی و ادامه ی حكومتشان میترسانند.با پایان فضاحت بار پروژه ی هسته ای و توافق و مصالحه با غرب كه راه دیگری برایشان وجود نداشت مردم را دیگر نمی توانند از دشمن بترسانند.

3-هر آن ممكن است حركت های سال 88 در سطح بسیار وسیع تر شروع شود،دولت روحانی نخواهد توانست همچون احمدی نژاد مردم را خس و خاشاك نامیده و سركوب كند.چرا كه با چنان ریزش عظیمی در دولت روبرو خواهد شد كه جز بی آبرویی چیزی برایش نخواهد ماند.

4- در انتخابات ریاست جمهوری بخاطر رای ندادن به كاندیدای اصول گرا یعنی جلیلی،حاكمیت بیش از پیش اعتماد بنفسش را از دست داده و در نتیجه بخاطر ترس از عواقب آن، نخواهد توانست براحتی گذشته حركت های مردمی را سركوب كند.

5- با ان 4مورد بالا ایران دیگر به هیچ عنوان سوریه نخواهد شد.

شاید عده ای بگویند نتایج رای ندادن را هم مینوشتی. فقط خلاصه بگویم:كشور در حال پوست اندازی است. كشور در بن بست كامل اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی و بخصوص سیاسی قرار دارد و زایمان در پیش است.

ملت ایران برای تولد دموكراسی به دنبال راه هایی است كه كمترین هزینه را داشته باشد و با ادامه ی روند فعلی در نهایت ملت حرف اخر را خواهد زد. این در اختیار من و شما نیست. بلكه حاكمیت ملت را به ان سو میبرد.

در پایان عكس غل و زنجیرم را به آقای خامنه ای تقدیم میكنم و از ایشان میخواهم كه به زندانبانانشان سفارش كنند در صورت برگشت به زندان همچون میرزا رضای كرمانی قاتل ناصرالدین شاه علاوه بر دست و پا، زنجیر به گردنم نیز ببندند كه این یك زندانی خطرناك است.(این جمله ی رئیس دفتر بازپرس حیدری به سرباز نگهبانم بود.)

همكاران گرامی در هر شرایطی همكاران زندانی اقایان محمود بهشتی لنگرودی، اسماعیل عبدی،علی اكبر باغانی، علیرضا هاشمی، رسول بداقی، عبدالرضا قنبری، ارژنگ داوودی، مهدی فراحی شاندیز، محمد امین اگوشی و وكیل افتخاری معلمان اقای دكتر عبدالفتاح سلطانی و ... را فراموش نكنید.

سید هاشم خواستار نماینده ی معلمان در كانون صنفی فرهنگیان خراسان(بهمن94)

 نوشته های هم میهنان که در این تارنما منتشر می شوند، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع نهاد مردمی را منعکس نمی‌کنند

 

 

 طناب دار - توماج

 

ايران مينو سرشت - شيفته 

عضویت در نهاد مردمی

عضویت هم میهنان و افراد در نهاد مردمی به دو صورت پشتیبانان حقیقی برای ساکنین خارج کشور و یا پشتیبانان مستعار برای هم میهنان ساکن در ایران  می باشد.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

تولیدات نهاد مردمی

در دفتر روابط عمومی نهاد مردمی، در بخش تولیدات با همکاری گروه محتوا و گروه نویسندگان کلیپ هائی برپایه اخبار روز و رویدادهای مربوط به ایران تهیه می شود که در شبکه های مجازی نهاد مردمی شامل فیسبوک، یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام منتشر می شوند.
برای بازدید و یا اشتراک در شبکه های مجازی نهاد مردمی روی لوگوهای زیر کلیک نمائید