هم‌میهنانم،
بحرانی که این روزها در کشورمان از هر زمانی بیشتر شدت گرفته است و منافع ملی ما را تهدید می‌کند ریشه در اتخاذ سیاستی دارد که رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی به مدت چهل سال سرلوحه سیاست خارجی خود قرار داده است و این راهبرد اشتباه همانا دخالت و ایجاد بحران در امور داخلی کشورهای هم‌جوار است تا انقلابی را که سالها پیش در درون مملکت شکسته خورده و مردم از آن رو گردانده‌اند، به بیرون صادر کنند.

نتیجه اتخاذ چنین سیاستی برای ملت ایران، ویرانی منابع طبیعی، به تاراج رفتن سرمایه‌های ملی، تهی شدن خزانه کشور و از همه مهمتر، کوچ اجباری میلیونها نفر از ایرانیان به ویژه جوانان نخبه از میهن عزیزمان بوده است.

بیانیه شاهزاده رضا پهلوی در چهل‌سالگی حصر ایران

هم‌میهنان؛
فرهیختگان و نخبگان سیاسی ایران
از قرنطینه شدن و حصر ایران چهل سال گذشت. چهل سال خیانت در دیانت و دستبرد در امانت و جعل در هویت و تخریب در اعتماد گذشت. چهل سال تقلیل مدنیت فرمایشی و نمایشی به مزدوری بدویت و چهل سال ذبح مصالح ملت برای مصلحت نظام نیز گذشت و به راستی اگر زن ایرانی نمی‌بود و ایستادگیش بر اصالت زیبایی، "رژیم اسلامی" تا کنون نیمی از ایران را در کفن سیاه زنده زنده دفن کرده بود. "حکومت اسلامی و ولایت فقیه" یعنی براندازی ایران، چه درست و به جا گفته بود آن رادمرد ایرانی زنده‌نام دکتر شاپور بختیار که "اینها برای از بین بردن ایران آمده‌اند و نه چیز دیگری".
هم‌میهنانم؛
فرهیختگان و نخبگان سیاسی ایران
بر نهاد این فرقه، در لفافه‌ی شبه معنویت و شبه فرهنگیش از همان آغاز چیزی جز بر نابودی ایران نبوده و هرچه به پایان محتوم خود نزدیک‌تر می‌شود عزم آن بر نابودی ایران جزم‌تر می‌گردد و عمود خیمه آن منسجم‌تر. برابر نهاد این ماموریت شوم اما همانا اراده ملی ما در حل تنهایی این مشکل تاریخی است.

هم میهنان، آزادیخواهان و مبارزان گرامی،

اینک که شمار اعضای حلقه نخستین طرح تاسیس «کنگره معتمدین مخالفان جمهوری اسلامی در برون مرز» به اندازه پیش بینی شده رسیده است بدینوسیله موجودیت این سازمان را با نام موقت " کنگره" به آگاهی همگان میرسانیم.

سالهاست که ما با تحسین توام با نگرانی شاهد جانفشانیها و مبارزات شما راد مردان و راد زنان  برای آزادی ملک و ملت ایران از چنگال فرقه تبهکار اشغالگر هستیم. با آغاز موج تازه اعتراضات بنیان برافکن و داد خواهانه شما از دیماه سال ۹۶ که همچنان ادامه دارد، نتیجه ی افتخار آمیزی که میتوان گرفت همانا عزم راسخ و اراده آهنین شما برای بزیر کشیدن و انحلال حکومت فاسد، غیر انسانی و ضد ایرانی جمهوری اسلامی و لغو قانون اساسی آن است.  ملت ایران این پیام را بقیمت فدا کردن جانهای عزیز و تحمل آزاده وار انواع رنج و شکنجه و محرومیت، بگوش جهانیان رسانیده است.

 
تجربیات کشورهای گوناگون و نیز نویسندگانی که در باره تاکتیک های نافرمانی های مدنی و مبارزه غیرخشونت آمیز می نویسند فهرست هایی را در این باره ارائه می کنند. بعضی از این موارد با شرایط سرکوب مذهبی شدید در ایران قابل انطباق و اجراء هستند و برخی اساساً موضوعیتی ندارند.
تاکتیک های زیر در حال حاضر تاکتیک هائی عملی و موثر به نظر می رسند. این لیست فقط برای نمونه ارائه شده است. بدیهی است هر فرد یا گروه باید بر اساس شرایط محیط اطراف خود، (۱)عملی بودن و (۲)موثر بودن هر یک از این تاکتیک ها را ارزیابی کنند و سپس بنا به تشخیص خود به اجراء بگذارند.
هر فرد ممکن است تنها و تنها بتواند یکی از این تاکتیک ها را به کار گیرد. انجام یک تاکتیک توسط یک فرد یعنی انجام میلیون ها کار عملی جمعی یک ملت. هرگز از انجام یک تاکتیک ولو برای یک بار غافل نشویم. قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود.
در تدوین این تاکتیک ها، صرفاً دسته بندی موضوعی برای سامان دهی مطالب استفاده شده است و ترتیب یک تاکتیک به هیچ وجه به معنای اولویت یا اهمیت یک تاکتیک بر دیگر تاکتیک ها نیست.

هم‌میهنان آزادی‌خواه و خواهان براندازی جمهوری اسلامی!
خیزشی که از دی ماه ۱۳۹۶ در ایران شعله‌ور شده و بانگ براندازی جمهوری اسلامی را دگربار در صدر خواسته‌های ملت ایران قرار داده، فصلی تازه از تلاش دیرینه‌ی‌ ما ایرانیان برای برپایی دموکراسی، عدالتخانه و حکومت قانون است. این خیزش مترقی و پیشرو -که ارزش‌ها و مطالبات آن در نقطه مقابل انقلاب مرتجعانه ۱۳۵۷ قرار دارد- بارقه‌های امیدی حقیقی برای نجات میهن از دست فرقه‌ی تبهکارِ اشغالگر حاکم را در دل‌های میهن‌دوستان در سراسر جهان زنده کرده است. این در حالی است که هر دو جناح اصولگرا و اصلاح‌طلب این فرقه، به پشتوانه پول نفت و با هدف حفظ «سفره انقلاب»، جمع کثیری از روزنامه‌نگاران و تحلیل‌گران و لابی‌گران را در داخل و خارج کشور در استخدام خود دارند و با تمام توان می‌کوشند تا صدای براندازان به گوش جهانیان نرسد و خواسته‌های به حق آنها مورد حمایت جامعه جهانی قرار نگیرد. از این‌رو، ما به عنوان جمعی متکثر از مخالفان جمهوری اسلامی آمده‌ایم تا در حد توان‌مان به این توطئه سکوت پایان دهیم و صدای براندازانه و خواهان تغییر ملت ایران را در چهارگوشه جهان انعکاس دهیم و پژواکی باشیم برای آن فریادی که در خیابان‌های ایران طنین‌انداز شده است: «ایران‌ را پس می‌گیریم.» در این مسیر پس از مدتها بحث و گفتگو مفتخریم که موجودیت “فَرَشگَرد” (Revival) را از طریق این بیانیه اعلام کنیم.


شاهزاده رضا پهلوی در یاداشتی در روزنامه آمریکایی وال استریت جورنال با بیان این که مردم ایران پیامی دارند، نوشت پیام این است که ما می‌خواهیم کشورمان به ما بازگردانده شود. وی در ادامه با اشاره به موج جدید اعتراض‌های ضدحکومتی که شهرهای مختلف ایران اخیرا شاهد آنها بوده‌اند، از کشته شدن رضا اوتادی، یکی از معترضان گوهردشت کرج، می‌نویسد.
فرزند آخرین پادشاه ایران در این مقاله، که روز چهارشنبه در وبسایت وال استریت جورنال منتشر شد، می‌گوید اوتادی تنها یک پیام در حساب توئیترش داشت و آن تغییر رژیم ایران است. به عقیده او، این تنها توئیت رضا اوتادی – که گفته می‌شود روز سوم اوت به ضرب گلوله ماموران رژیم کشته شد – نشان دهنده این است که او احساس یک ملت را درک و بیان کرده بود.

بازدید کننده گرامی، مطالبی که در این تارنما منتشر می شوند، در راستای آگاهی رسانی و باور و احترام به آزادی اندیشه و بازتاب آزاد آن است و لزوما بیانگر مواضع و دیدگاه های نهاد مردمی نیست و همواره نویسندگان پاسخگو خواهند بود.

 

سرزمینمان ایران

baldar2.jpg

آرشیو سیمای نهاد مردمی

مبارزات مردمی

Image20.jpg

از فیس بوک نهاد دیدن کنید