نادر زاهدی
مبارزات پیگیر و مستمر ملت ایران در بیش از سه ماه اخیر، در مرحله‌ای همگانی خواهان گذار از جمهوری اسلامی است؛ شعارها و تظاهرات‌هایی که در بیشتر شهرها و شهرستان‌های کشور جریان دارند، ماهیتی انقلابی به آنها داده‌اند. این مرحله از مبارزات ملی و مردمی، زمانی به وجود آمده که شهروندان خواهان سرنگونی رژیم اسلامی و تغییر ساختارهای اجرایی و سیاسی بوده و نظام سیاسی مشروعیت خود را در اداره و کنترل جامعه از دست می‌دهد. با چنین مواردی انقلاب ضرورت می‌یابد و لازم می‌شود. در غیر این موارد و شرایطی که هر حرکت اجتماعی را به موقعیت انقلابی می‌کشاند، انقلاب نالازم خوانده می‌شود.

انقلاب لازم در سودای پشت سر گذاشتن فضای امنیتی و توأم با خشونت و فساد است که حاکمان فعلی بر جامعه و مردم تحمیل نموده‌اند؛ انقلابیون همانطور که از شعارها پیداست

– برای آزادی‌های اجتماعی
– حفظ چارچوب سرزمینی وطن
– ایجاد دولتی دمکراتیک و سکولار

تلاش می‌کنند و در راه رسیدن به اهداف و آرمان‌های خود، در مرحله جنبش انقلابی، از هیچ سعی و تلاشی کوتاهی نمی‌کنند.

انقلابیون در سطح ملی و صحنه‌های بین‌المللی، تمامی‌ تلاش‌های خود را معطوف به از بین بردن ارگان‌های امنیتی و اطلاعاتی رژیم کرده و ارکان اجرایی و تبلیغاتی آن را چه در فضای اجتماعی و چه در فضاهای مجازی و رسانه‌ای، مورد حمله خود قرار می‌دهند؛ طرفه آنکه فعالین مدنی و فرهنگی همراه و همپا با کنشگران سیاسی و احزاب و سازمان‌های مخالف حکومت اسلامی، از پایه‌های اصلی و مبانی مهم انقلابی لازم به شمار می‌روند؛ ایجاد هماهنگی در فعالیت‌های ضد دیکتاتوری، برقراری جلسات اطلاع‌رسانی برای خارجیان و ایرانیان خارج کشور، دیدارهای دیپلماتیک و حقوق بشری با مراکز دمکراتیک و گروه‌های آزادیخواه در کشورهای مختلف، از اهم مواردی هستند که پایه‌های بیرونی- بیرون از خیابان‌های کشور- انقلاب لازم را به وجود می‌آورند؛ این موارد درواقع مرحله‌ای از انقلاب است که افراد و شخصیت‌های شاخص و احزاب و سازمان‌های فعال در مبارزه، از آن به وحدت مبارزاتی با حفظ اصول و سازمان سیاسی سخن می‌گویند.

انقلابیگری لازم نیز چنانکه در مرحله اعتراضی با تشکیل آکسیون‌های تبلیغی و اطلاع‌رسانی همه‌جانبه فعال هستند، در تبیین و تشریح و اعلام برنامه‌های آتی برای ایران دمکراتیک و سکولار آینده هم کوشش می‌کنند؛ بی‌تردید هر مبارزه‌ای در راستای گذار از رژیم فعلی بوده و در صدد تأسیس دمکراسی و ایجاد نهادهای اجرایی حقوقی برای ازادی، رفاه و امنیت شهروندان است. از این جهت بخشی از رفتارهای لازم برای یک انقلاب واقعی و لازم، شکل و ماهیت دمکراتیک برنامه‌های مبارزاتی است.

در مقابل انقلاب لازم، انقلاب نالازم و یا انقلاب ناتمام، اعمال و رفتارهایی هستند که با ساماندهی اتاق‌های فکر در پی مصادره اهداف و خواسته‌های ملی و مردمی‌ بودن و یا اینکه آنها را به صورت نیمه و ناقص در فضاهای عمومی- اعم از اجتماعی یا رسانه‌ای- مطرح کرده و آدرس‌های انحرافی و چه بسا در خدمت حکومت ایجاد می‌کند؛ همچنین بایستی به این مسئله مهم و سرنوشت‌ساز اشاره کرد که انقلاب نالازم، ارگان‌های مستقر نظام دیکتاتوری را با انجام اصلاحاتی در شکل و شمایل آن می‌خواهند؛ انقلابیگرانی که از نظر اصول و موقعیت و یا منافع مالی و ایدئولوژیک به حکومت اسلامی وابسته هستند، ماهیت آن را دست نخورده و با ظاهری آراسته، از بحران‌های انقلابی لازم و همه‌جانبه گذر داده و تنها به جابجایی مهره‌ها- افراد و یا برخی نهادها بسنده می‌کنند؛ در حالی که افراد و احزابی که دنبال انقلاب لازم برای هم‌میهنان و وطن هستند، برای تغییر همه‌جانبه رژیم اسلامی و ایجاد دولتی دمکراتیک و حفظ شأن انسانی شهروندان ایرانی تلاش می‌کنند.

در شرایط فعلی که کشور ما در وضعیت انقلابی لازم بسر می‌برد، بایسته است که با روشنگری در شعارها- اهداف و آرمان‌های ملت ایران، هم از تفرقه‌افکنی و عوام‌فریبی دوری جسته و هم با شفافیت و صداقت ملی و مدنی، وضعیت انقلابی را به دوران تثبیت اهداف دمکراتیک و حقوقی انقلاب لازم فعلی پیوند زنیم.

 نوشته های هم میهنان که در این تارنما منتشر می شوند، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع نهاد مردمی را منعکس نمی‌کنند

 

 

 طناب دار - توماج

 

ايران مينو سرشت - شيفته 

عضویت در نهاد مردمی

عضویت هم میهنان و افراد در نهاد مردمی به دو صورت پشتیبانان حقیقی برای ساکنین خارج کشور و یا پشتیبانان مستعار برای هم میهنان ساکن در ایران  می باشد.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

تولیدات نهاد مردمی

در دفتر روابط عمومی نهاد مردمی، در بخش تولیدات با همکاری گروه محتوا و گروه نویسندگان کلیپ هائی برپایه اخبار روز و رویدادهای مربوط به ایران تهیه می شود که در شبکه های مجازی نهاد مردمی شامل فیسبوک، یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام منتشر می شوند.
برای بازدید و یا اشتراک در شبکه های مجازی نهاد مردمی روی لوگوهای زیر کلیک نمائید