با نهایت شادمانی آگاهی یافتیم که آقای حمید نوری معروف به "عباسی" یکی از اعضای هیات مرگ در کشتار تابستان ۶۷، با تلاشهای دو هم میهن گرامی دکتر کاوه موسوی و آقای ایرج مصداقی بهنگام ورود به سوئد در فرودگاه دستگیر و روز چهارشنبه ١۳ نوامبر، دادگاهی در استکهلم ادامه بازداشت این جانی را برای چهارهفته صادر نموده است.

سازمانهای هما از زحمات و تلاشهای خستگی ناپذیر دکتر موسوی و آقای مصداقی که این پروژه بی سابقه را هدایت و به سرانجام رسانده اند و همچنین از قضات سوئدی و بویژه بانو کارولینا ویسلاندر دادستان این پرونده، ستایش و قدردانی می نماید. واکنش های مقاماتی از سازمان ملل نشانگر همراهی جهانی از دادخواهی بازماندگان جنایات جمهوری اسلامی در دادگاه های دیگر کشورها می باشد. بانو اگنس کالامارد، گزارشگر ویژه اعدام‌های فراقانونی در سازمان ملل متحد گفت "این اولین گام مهم به سوی عدالت درباره اعدام‌های سال ۱۳۶۷ است" و تائید دبیرکل سازمان ملل که گفت: "بازداشت یک مرد ایرانی در سوئد به ظن جرایم علیه بشریت یک تحولی تاریخی علیه مصونیت از مجازات در خصوص کشتار زندانیان در سال ۱۳۶۷ در ایران است. این بازداشت همچنین تصدیقی است به یک کارزاری طولانی بر سر حقیقت و برای برقراری عدالت به دست خانواده‌های قربانیان و بازماندگان"

این نخستین بار است که یک ایرانی به اتهام دست داشتن در جنایات تابستان ٦٧ در خارج از ایران بازداشت و محاکمه می شود. ما امیدواریم بر اساس اسناد و مدارکی که آقای مصداقی، زندانی سیاسی سابق و فعال حقوق بشر، طی سال‌ها جمع‌آوری کرده است و همچنین شهود شاهدان و از جان به‌ در بردگان اعدام‌های سال ۱۳۶۷ و هدایت امور حقوقی این پرونده از سوی حقوقدانی با تجربه و برجسته همچون دکتر موسوی، دادگستری سوئد باتوجه به شکوائیه ای که تقدیم شده و مدارک تکمیلی، محاکمه این جنایتکار جمهوری اسلامی را به اتهام جنایت علیه بشریت آغاز و بسیاری از نا گفته های این جنایت در مورد آمران و عاملان آن برای جهانیان و هم میهنان آشکار گردد.

١۴ نوامبر ٢۰١٩
همگرائی ملی ایرانیان (هما)ایران پاد – سازمان برون مرزی حزب پان ایرانیست – سامانه پادشاهی خواهان ایران – حزب سکولار دمکرات ایران - کنگره رهایی ایران – ملی گرایان مردم گرا – نهاد مردمی – همبستگی ملی ایرانیان،اتریش

بازدید کننده گرامی، نوشته هایی که از هم میهنان در این تارنما منتشر می شوند، در راستای آگاهی رسانی و باور و احترام به آزادی اندیشه و بازتاب آزاد آن است و نویسندگان شخصا مسئول نظرات و نوشته های خود هستند. دیدگاه‌ ها و اندیشه های ابراز شده در این نوشته ها، لزوما سیاست یا مواضع نهاد مردمی را منعکس نمی‌کنند.

 ممد نبودی ببینی ... اگر بودی چه میدیدی؟

 پیام هنرمند گرامی مرتضی برجسته

 


مرتضی برجسته، خواننده و آهنگساز ایرانی با انتشار پیامی ویدئویی، خواستار حمایت هنرمندان، ورزشکاران و چهره‌های شاخص ایرانی از مردم شد.
همکاران، هنرمندان، ورزشکاران و نویسندگان، مردم امروز به ما احتیاج دارند، حتی با ارسال یک پیام کوچک، دل آنها را شاد کنید.
هنرمندان عزیز و کسانی که در خارج از کشور هستید، کاری کنید که مردم متوجه شوند که در کنار آنها قرار دارید و از ارسال یک پیام کوتاه برای مردم دریغ نکنید.

 

 

زایمان تنگدستان در ایرانِ امروز


سیاست‌های ناکارآمد و خرابکارانه جمهوری اسلامی به کجا انجامیده؟! تشویق مردم تنگدست با تطمیع و قول زمین و خانه و یارانه برای بارداری و داشتن فرزند بیشتر، چه به بار آورده؟! رها شدن نوزادان در کوچه و خیابان و سطل زباله؟! یا کودکانی که به بیگاری و گدایی و تأمین معیشت از سطل‌های زباله مشغولند؟!   برگرفته از کیهان لندن

عضویت در نهاد مردمی

عضویت هم میهنان و افراد در نهاد مردمی به دو صورت پشتیبانان حقیقی برای ساکنین خارج کشور و یا پشتیبانان مستعار برای هم میهنان ساکن در ایران  می باشد.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

تولیدات نهاد مردمی

در دفتر روابط عمومی نهاد مردمی، در بخش تولیدات با همکاری گروه محتوا و گروه نویسندگان کلیپ هائی برپایه اخبار روز و رویدادهای مربوط به ایران تهیه می شود که در شبکه های مجازی نهاد مردمی شامل فیسبوک، یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام منتشر می شوند.
برای بازدید و یا اشتراک در شبکه های مجازی نهاد مردمی روی لوگوهای زیر کلیک نمائید