ملت رنجدیده و سختی کشیده ایران، هممیهنان گرامی مان

همچنان که احتمالا از سیر رخدادها و فضای رسانه ای دریافته اید، برنامه های هدفدار و دراز مدتی از سوی برخی کانونهای قدرت جهانی در راستای پراکنده سازی ایرانیان و خدشه دار نمودن یکپارچگی ملی در دست اجرا می باشد. طرحهای دامنه دار و هوشمندانه ای زیر نام "حقوق اقلیت های قومی"، "مسئله ملیتها"، "آموزش به زبان مادری" و "پیکار با حکومت فارسها" در همین پیوند، چندین سال است که وحدت ملی و یکپارچگی سرزمینی ما را نشانه رفته اند.  

کانونها و محافلی که خواب بالکانیزه کردن ایران را دیده اند، از تنشها و دشمنی های قومی و مذهبی در کشورهایی همچون عراق، سوریه، لیبی و افغانستان، الگویی برای ایجاد چالشهای قومی در ایران ساخته اند و ابزارهای تبلیغاتی خود را در این راستا بکار گرفته اند. بر خلاف این کشورها که درسده های نوزده و یا بیست با دخالت مستقیم استعمار و بگونه ای قراردادی تشکیل شده اند، ایران کشوری است که در عصر کهن پدید آمده و در کوره راههای تاریخ، قوام یافته و با همدلی و همراهی ساکنان فلات ایران، روزگاران پر فراز و نشیبی را سپری کرده است. ایران ما، با یک نشست و برخاست نمایندگان ملل متحد رسمیت نیافته که اکنون نیز با تحریکات برخی از آنها، موجودیت خود را از دست بدهد. حاکمیت در ایران تقسیم ناپذیراست و حکومت مطلوب بیشتر ایرانیان نیز نه بر پایه ساختاری قومی – قبیله ای که بربنیاد یک دولت ملی و مقتدر می باشد.


ورشکستگی اقتصادی کشور، استبداد سیاسی، فقر فرهنگی و معضلات بزرگ اجتماعی که ناامیدی گسترده جامعه ایرانی را به همراه داشته، زمینه هایی برای رشد و گسترش گرایشهای قومی- قبیله ای در کشور ایجاد نموده که هر چند محدودند ولی خطرناک و مسموم می باشند. شوربختانه، برخی جناحهای حکومتی در کشور نیز برای در فشار گذاشتن جناحهای دیگر، وارد این بازی زشت و ایران ستیزانه شده اند تا شرایط کشور را از بد به بدتر بکشانند. تضعیف کردن ارکان هویت ایرانی، حاکمیت یکپارچه ملی و وفاق ملت ایران در رقابت های قدرت خواهان در درون نظام را محکوم و مردود می دانیم و در برابر آن می ایستیم.
از سوی دیگر، اخیرا، گفتگوهای نگران کننده ای در باره این اصول بنیادین و غیر قابل چانه زنی در برونمرز را نیز گواه بوده ایم. ایرانیان، مصاحبه های چهره های نامدار خود با رسانه های بیگانه را رصد می کنند و از آنان چشم انتظارند تا دقت و توجه ویژه ای در پاسخ گویی به سخنان و پرسشهای موذیانه آن رسانه ها، داشته باشند. کم توجهی مصاحبه شونده در اینگونه گفتگوهای رسانه ای، میهن دوستان را دچار نگرانی و ناامیدی می نماید و برخی از مردم ممکن است آن را به مماشات و کوتاه آمدن بر سر مقوله های حیاتی همچون وحدت ملی و یکپارچگی سرزمینی کشور تعبیر نمایند. پیرو همین نگرانی، باید افزود که جزایر سه گانه ایرانی خلیج همیشه فارس مانند همه نقاط کشورمان، از اجزای جدانشدنی مام میهن هستند و به صرف سیاستهای غلط و تحریکات حکومت کنونی ایران در منطقه، نمی توان در باره مالکیت این جزایر و اعمال حاکمیت ایران بر آنها، چانه زنی نمود و یا با واژگان بازی نمود.

ما سازمانهای امضاکننده این بیانیه فارغ از گرایشهای سیاسی، قطعا در یک سخن هماندیش هستیم و آن این است که ایران، کشوری برآمده از چند قوم و قبیله نیست. ایران کشور یک ملت به نام ملت ایران است. همه ایرانیان از هر تیره، گویش، دین و جنسیتی، همچنان که در سختی ها و رنجهای میهنمان شریک هستند، دربهره وری از نعمات و مزایای آن نیز باید دارای بخت های برابر باشند. باورمند به تفکیک ملت ایران به اکثریت و اقلیت در هیچ قالبی نیستیم و آن را خلاف مفهوم شهروندی و عدالت اجتماعی می دانیم. یکپارچگی ایران، حاکمیت ملی و لزوم دولت مقتدر و فراگیر در کشور، از اصول غیر قابل چانه زنی ما بوده و خواهد بود و اینها را خط سرخ ایران دوستان راستین می دانیم.
پاینده ایران

سازمانها به ترتیب حروف الفبا:
انجمن ایران کیانی
پژوهشکده مطالعات ایران در کانادا
جبهه ملی – تشکیلات آمریکا
جمعیت خرد پیشه گان ریشه ای
جنبش پایداری مرز پرگهر
جنبش رنسانس (نوزایی) ایرانی
جنبش "ما هستیم"
حزب مشروطه ایران
سازمان برونمرزی حزب پان ایرانیست
نهاد مردمی

اوت 2016

 نوشته های هم میهنان که در این تارنما منتشر می شوند، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع نهاد مردمی را منعکس نمی‌کنند

 

 

 طناب دار - توماج

 

ايران مينو سرشت - شيفته 

عضویت در نهاد مردمی

عضویت هم میهنان و افراد در نهاد مردمی به دو صورت پشتیبانان حقیقی برای ساکنین خارج کشور و یا پشتیبانان مستعار برای هم میهنان ساکن در ایران  می باشد.
از شما هم میهن گرامی دعوت می شود برای همکاری با هموندان  نهاد مردمی که برای استقرار نظامی دموکراتیک در ایران تلاش می نمایند به نهاد مردمی بپیوندید و ما را در اجرای پروژه های سرنگونی فرقه تبهکار اسلامی حاکم در ایران یاری فرمائید.

برای خواندن راهنمای ثبت عضویت اینجا کلیک کنید

تولیدات نهاد مردمی

در دفتر روابط عمومی نهاد مردمی، در بخش تولیدات با همکاری گروه محتوا و گروه نویسندگان کلیپ هائی برپایه اخبار روز و رویدادهای مربوط به ایران تهیه می شود که در شبکه های مجازی نهاد مردمی شامل فیسبوک، یوتیوب، تلگرام و اینستاگرام منتشر می شوند.
برای بازدید و یا اشتراک در شبکه های مجازی نهاد مردمی روی لوگوهای زیر کلیک نمائید